Výsledek zápisu k základnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,
v letošním roce proběhl zápis do 1. ročníku v pozměněné podobě bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců v souladu s opatřeními vydanými MŠMT a v souladu s právními předpisy.

Minulý týden skončila na naší škole formální část zápisu do 1. ročníku.
V termínu od 14. 4. do 24. 4. 2020 bylo na ZŠ a MŠ Vejprnice podáno celkem 65 žádostí:

  • 53 podaných přihlášek o přijetí k základnímu vzdělávání
  • 12 žádostí o odklad povinné školní docházky
  • Plánovaný počet otevřených prvních tříd: 2
  • Personální obsazení třídními učitelkami:
    1. A Mgr. Jarmila Levá, 1. B Mgr. Šárka Špirková
  • Rozdělení dětí do konkrétních tříd bude rodičům sděleno v měsíci červnu.

Níže je zveřejněn výsledek zápisu dětí do 1. třídy naší základní školy.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 stahujte ZDE.

Rozhodnutí o přijetí má jeden originál, který se zakládá do spisu dítěte a je uložen na vedení školy. Pokud budete písemné rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání vyžadovat, můžete si ho po předchozí domluvě vyzvednout v kanceláři školy nebo při osobním setkání na níže uvedené plánované schůzce (termín Vám bude oznámen). Žádosti o odklad jsou v jednání a bude jim vyhověno za podmínky doložení všech potřebných doporučení. K převzetí Rozhodnutí o odkladu budou zákonní zástupci vyzváni emailem.

Jak již bylo uvedeno, motivační část zápisu byla mimořádným opatřením vlády zrušena. Dle aktuálních informací bude od 25. 5. 2020 částečně obnoven provoz školy pro žáky 1. stupně. Nicméně tento provoz bude mít výrazná omezení doprovázená přísnými hygienickými opatřeními, včetně omezení počtu osob. Nechceme nikoho ohrozit, proto motivační část zápisu pro děti proběhne až v době, kdy nám to vývoj situace umožní.

Pro přijaté děti proběhne „Škola nanečisto“ (= motivační část zápisu).
Chceme dětem zážitek ze zápisu dopřát těsně před usednutím do školních lavic.:-) Už nyní se moc těšíme a máme vše připravené díky našim skvělým pedagogům.

Informaci o termínu společného setkání obdržíte e-mailem. Zároveň proběhne informační schůzka, kde Vás i děti seznámíme s novou paní třídní učitelkou, s organizací a chodem školy a zodpovíme všechny Vaše dotazy týkající se vzdělávání.

Děkujeme Vám za projevenou důvěru, budoucím prvňáčkům přejeme krásné prázdniny, šťastný vstup do školy, mnoho zdraví, úspěchů, nových kamarádů a společných zážitků.

Těšíme se na spolupráci!
Mgr. Ludmila Jílková, ředitelka školy a kolektiv zaměstnanců


Zápis do 1. ročníku – změna organizace k 18. 3. 2020 (ke stažení ZDE)

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,
vzhledem k současné situaci vešlo v platnost dne 18. 3. 2020 opatření MŠMT k organizaci zápisů k povinné školní docházce do základních škol všech zřizovatelů pro školní rok 2020/2021. Zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy – bude se jednat v podstatě o administrativní krok bez přítomnosti dětí i rodičů.

Podrobnosti k průběhu zápisů – klikněte ZDE


Potřebné dokumenty ke stažení:

Dotazník pro rodiče
Žádost o odklad školní docházky
Žádost o přijetí dítěte mladšího šesti let

Top
Font Resize