ZŠ a MŠ Vejprnice

Drakiáda

Podzim a draci patří k sobě. O tom se Vejprničtí mohli přesvědčit na již tradiční Drakiádě v neděli 14. října odpoledne Na Sádkách.
I když počasí bylo spíše letní než podzimní a větru nebylo tolik, kolik by si děti a jejich draci přáli, mohl se každý, kdo se podíval vzhůru k obloze potěšit poletujícími barevnými objekty.
Během odpoledne se nad hřištěm proletěla více než stovka draků. Bylo možné vidět ty klasické, některé dokonce vlastnoručně zhotovené, ale i netradiční, jako například sovy, dravce, netopýry, žraloky či chobotnice.
K příjemné náladě velkou měrou přispěl sehraný tým místních hasičů, který dokázal uhasit i tu největší žízeň a během chvilky ugriloval klobásu každému, koho zlákala její neodolatelná vůně. Někteří, zvláště děti, dali přednost vlastnoručně opečenému buřtu u ohýnku.
Ať už se drakům podařilo vystoupat vysoko a nebo jen poletovali těsně nad hlavami účastníků, všichni si odpoledne užili (a to nejen draci…).

Top
Skip to content