Mimořádná opatření – úprava výuky HV a TV

Vážení rodiče, milí žáci,
v souvislosti s nařízením krajské hygienické stanice dojde i v naší škole k úpravě výuky tělesné výchovy a zpěvu s účinností od 5. 10. 2020 takto:

  • výuka hudební výchovy na 1. a 2. stupni bez zpěvu
  • výuka tělesné výchovy na 1. stupni bez omezení
  • výuka tělesné výchovy na 2. stupni: místo tělesné výchovy nesportovní aktivity  venku/uvnitř

Hudební výchova se bude vyučovat beze zpěvu. Hudba se bude poslouchat a probírat hudební teorie. Hodiny tělesné výchovy se budou lišit dle stupně školy. Na 1. stupni je cvičení povoleno. Pokud bude ještě počasí, budeme se pohybovat ve venkovních prostorách – hřiště, zahrada nebo okolí školy. Dejte, prosím, dětem vhodnou obuv a oblečení. 

Na 2. stupni bude výuka TV probíhat formou procházek či nenáročných aktivit venku na zahradě nebo v okolí školy. Taky zde platí, aby byli žáci připravení na pobyt venku – vhodné oblečení a obuv. V případě nepříznivého počasí zůstanou žáci ve třídě a budou probírat výstupy z oblasti zdravého životního stylu apod.

Tato omezení budou prozatím trvat 14 dnů – do 18. 10. 2020.

Vedení ZŠ a MŠ Vejprnice

Top
Skip to content