Základní škola

Výsledky zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2021/2022

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

minulý týden skončily na naší škole zápisy do 1. ročníku. V termínu od 6. 4. do 23. 4. 2021 bylo na ZŠ a MŠ Vejprnice podáno celkem 71 žádostí o přijetí nebo o odklad povinné školní docházky. V přiloženém dokumentu jsou zveřejněny výsledky letošního zápisu.

V jednom případě (přerušené správní řízení) – Žádosti o odklad, která je v jednání a bude ji vyhověno za podmínky doložení všech potřebných doporučení, nejpozději do 31. 5. 2021.

Počty žáků ve třídách

Podle vyhlášky č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, ve znění pozdějších předpisů je počet žáků upraven v § 4 … (7) Nejvyšší počet žáků ve třídě je 30.

Z dlouholetých zkušeností je známo, že pro dobrou práci dětí a učitelů v první třídě je vhodný počet maximálně 25 žáků, i když vyhláška připouští možnost naplnit třídy až do počtu třiceti žáků.

Naše škola, Základní škola a mateřská škola Vejprnice, může z důvodu dostatečné kapacity otevřít ve školním roce 2021/2022 tři první třídy. V současné silné generační vlně i naše škola zažívá velký příliv prvňáčků. Budeme otevírat tři první třídy, do kterých bude celkem chodit přibližně 62 dětí. Počet ještě není jistý, o prázdninách bývá více jasno, kdo z rodičů se pro jakou školu rozhodne.

Výsledky zápisu [PDF, 1,6 MB]

Top
Skip to content