Základní škola

Školní výzva úspěšně ukončena

TJ Sokol Vejprnice se u příležitosti oslav 120 let založení rozhodl uspořádat pro žáky a třídy základní školy květnovou výzvu v podobě překonání 1200 km. Start soutěže proběhl první školní květnový den v pondělí 2. května.

Musíme ale přiznat, že takhle rychlý konec jsme tedy nečekali. Béčko sedmáků překonalo hranici 1200 kilometrů už sedmý den (8. 5. 2022) po vyhlášení soutěže. Zdá se, že původní úvahy nad délkou 2400 km nebyly úplně od věci. Každopádně chceme poděkovat VŠEM účastníkům, kteří se výzvy zúčastnili. A to nejen těm, kteří dosáhli na nějaké ocenění, ale i těm, kteří ve své snaze zůstali téměř osamoceni, či jen pomáhali a podporovali – řeč je tedy hlavně o třídních učitelích a rodičích.

Dva dny po sedmácích dojeli do cíle vítězové loňské výzvy 900 km – letošní III. A, pod vedením paní učitelky Skopečkové opět měli o motivaci postaráno. Za další dva dny si pro druhé místo na prvním stupni došla a dojela 5. B. Tady se ukázalo, jak je důležité mít ve třídě tahouny – nejaktivnější pětice žáků nasbírala dohromady 630 kilometrů, tedy více než polovinu vypsané vzdálenosti. Celkově čtvrté místo a bronz na prvním stupni vybojovala den po páťácích 4. B. Tady první pětice poskládala dohromady dokonce 773,5 km, Luděk Sláma byl se svými 244 kilometry nejaktivnějším žákem celé základní školy.

Uběhl další den a 14. května si pro sladkou stříbrnou medaili dojela 6. A. 8. B finišovala 15. května, která tak zkompletovala obsazení stupňů vítězů. V závěsu za touhle dvojicí bojovala ještě 9. B. Za bramborovou medaili údajně mohla krátká zdravotní indispozice těch nejaktivnějších účastnic. Musíme tak zmínit výkony Kateřiny Šilhánkové (436,2 km) a Hanky Rytířové (414,3 km). Jedním slovem paráda!

Vyhodnocení a ocenění těch nejlepších proběhlo ve škole ve čtvrtek 19. května, nejaktivnější třídy se mohly těšit z půlmetrových sladkých medailí, ti nejaktivnější z každé třídy obdrželi ještě jejich vlastní malou medaili.

Jan Valenčat

Top
Skip to content