ZŠ a MŠ Vejprnice

Podzimní jablíčkování ve školce

V mateřské škole nás čeká během celého školního roku mnoho zajímavých projektů. Prvním z nich byl projekt Podzimní jablíčkování. V tento den provoněla celou naši školku jablka. Paní učitelky si v jednotlivých třídách vymyslely různé činnosti, při kterých s dětmi připravovaly jablečné dobroty. Někde si oloupali a nastrouhali jablíčka, přidali voňavou skořici, med, rozinky a zdravá svačinka byla na světě. Jinde použili velký hrnec a kuchyňský mixér na výrobu jablečné přesnídávky. V několika třídách děti pomáhaly krájet jablíčka na křížaly a viděly, jak pracuje sušička na ovoce. Někde měly možnost ochutnat jablečný mošt přímo z odšťavňovače. Další třída v tento den navštívila školní výukovou kuchyni a děti si zde vyzkoušely pečení štrúdlu. Jablíčkování se opravdu povedlo a hlavně – všem moc chutnalo.

Top
Skip to content