ZŠ a MŠ Vejprnice

Putování za veselou bramborou

Putování za veselou bramborou. To je název druhého celoškolkového projektu, v rámci kterého si paní učitelky připravily pro děti ve svých třídách různé aktivity.

Děti se například dozvěděly, kde brambory rostou, jak jsou pro nás důležité a co všechno z nich můžeme uvařit. Ve všech třídách si vyrobili bramborová tiskátka a děti temperami tiskaly šaty skřítka Podzimníčka, pytel plný brambor nebo korále pro princeznu ze známé pohádky Princeznička na bále, poztrácela korále.

Jinde si dokonce společně vymysleli krásné motivační cvičení. Brambory si děti kutálely v kruhu, ve dvojicích i po lavičce, prohazovaly je obručemi a házely skřítkovi Podzimníčkovi do klobouku. Někde si z brambory vyrobili skřítka Bramboráčka či krásného ježka.

V několika třídách děti brambory nakrájely, okořenily, upekly a společně ochutnaly. Netradiční týden s veselou bramborou byl velmi pestrý a bavil malé i velké.

Top
Skip to content