ZŠ a MŠ Vejprnice

Baculus – podzimní tvoření, růžová třída

Děti z Růžové třídy se dne 14. 11. 2022 se svými učitelkami vydaly na podzimní tvoření za seniory do Baculusu, o.p.s. Měly pro ně připravenou výrobu podzimních lucerniček, kterými chtěly rozsvítit podzimní atmosféru v domově.

Výrobek samotný se skládal ze sklenice, kterou bylo třeba natřít lepidlem a na ni pak lepit natrhaný hedvábný papír. Děti trhaly papír na malé kousky a senioři natírali sklenice. Společně si podávali a lepili papír na sklenice. Výrobek nakonec ozdobili barevným lýkem a okrasnými jeřabinami, dovnitř umístili svíčku. 

Děti při společné práci vyprávěly, co dělají ve školce a nakonec zazpívaly seniorům několik písniček. Celá akce měla velký úspěch, a tak věříme, že se návštěvy dětí a jejich společné tvoření se seniory stanou v Baculusu, o.p.s., tradicí.

Top
Skip to content