Základní škola

Ve škole se proběhl Klokan :)

V pátek 17. 3. proběhl na naší škole Matematický klokan. Žáci 2. až 9. tříd v této soutěži řeší netradiční matematické úlohy různých úrovní obtížnosti, bádají a vymýšlejí neobvyklá řešení, trénují porozumění textu a logické myšlení. 

Matematický klokan se koná v jeden den na všech školách v České republice. Podle počtu dosažených bodů si tak žáci následně své výsledky mohou porovnat nejen se svými spolužáky ve třídě a ve škole, ale i s celou republikou. Přehled výsledků z loňského ročníku najdete na stránkách https://matematickyklokan.net/index.php/výsledky . 

Nejlepší tři řešitelé letošního kola na naší škole v jednotlivých kategoriích: 

kategorie Cvrček – žáci 2. a 3. tříd: 
1. Hubka Kristián, II. A
2. Novák Radoslav, II.A
3. Polanka Václav, II. A

kategorie Klokánek – žáci 4. a 5 tříd:
1. Kučerka Daniel, V. B
2. Ulčová Valérie, V. A
3. Zelenka Václa, V. A

kategorie Benjamín – žáci 6. a 7. tříd:
1. Kadavý Tomáš, VI. A
2. Fajferlíková Kateřina, VII. B
3. Lhoták Patrik, VI. A

kategorie Kadet – žáci 8. a 9. tříd:
1. místo dvě žákyně – obě stejný počet bodů
Karpíšková Anna, IX. B
Trollerová Nicol, IX. B
3. Bárta Dominik, VIII. B

Všem žákům děkujeme za účast a vynaloženou snahu při řešení úloh. Doufáme, že si všichni soutěž užili, naučili se něco nového a jsou spokojeni se svými výsledky. 

Top
Skip to content