Základní škola

Paříž a její krásy na vlastní oči 

Za krásami hlavního města Francie – Paříže – se v první májový den vydali žáci naší školy. Zájezdu, který pro nás uspořádala CK Pro Travel z Plzně, se zúčastnili nejen naši francouzštináři ze sedmých tříd, ale i nadšenci z osmičky a z devítek. Během třech nabitých dnů jsme viděli Paříž z vrcholku Eiffelovy věže, z paluby výletní lodě po řece Seině, z vyhlídky pod basilikou Sacre Ceour na Montmartru. Pro dětskou duši však byla největším zážitkem celodenní návštěva Disneylandu. Nevšední atrakce, adrenalinové horské dráhy, průvod postav z oblíbených pohádkových a dobrodružných filmů nebo večerní světelná show, to vše jsou nezapomenutelné zážitky pro děti i dospělé. Adrenalinu jsme si však užili i mimo brány zábavného parku. Nápad navštívit francouzskou metropoli totiž neměli jen Vejprničtí. 😉 Přesto jsme v davu lidí dokázali projít i Louvrem a vystát frontu na Monu Lisu či zkontrolovat pokračující záchranné práce na katedrále Notre Dame. Všem účastníkům patří dík za to, jak se zájezd vydařil. Alors, au revoir, Paris! 

Videa ZDE

Top
Skip to content