Základní škola

ZOP 2 

Letošní zimní ozdravný pobyt pro žáky 5. – 8. tříd probíhal netradičně a pestře na oblíbeném místě hotelu Belveder. Žáci zažili týden plný zážitků, a to i přes nepříznivou předpověď počasí. Během týdne se podařilo třikrát vyjet na Velký Javor na německou stranu Šumavy, kde nám přály sněhové podmínky a podařilo se tak uskutečnit výuku lyžování a snowboardingu.

Ostatní dny jsme podnikali pěší výlety po krásách Šumavy (Hofmanky, Pramen Řezné s osvěžovnou, výlety v okolí hotelu Belveder, místní přírodní koupaliště „Žabáky“ a Kneippovy lázně). Nemohl chybět výlet do místní cukrárny s velmi důležitým doplněním zásob v Železné Rudě. Veškeré výlety po okolí měli žáci obohacené o sportovní hry a aktivity jak venku, tak i uvnitř. Nechyběly také zábavné společenské či kooperativní hry. Zpestřením bylo opékání buřtů a návštěva Environmentálního centra v Železné Rudě s prohlídkou o místní fauně a flóře. V neposlední řadě také návštěva horské služby, jelikož bezpečnost na horách je velmi důležitá.  

Top
Skip to content