Základní škola

Hasík

Výuka v druhých a šestých třídách se proměnila na malé výcvikové středisko hasičů s hlavním vedoucím Hasíkem, malým plyšovým dráčkem. Příslušníci HZS provázeli žáky preventivně výchovným programem v oblasti požární ochrany. Kromě základních teoretických vědomostí a prohlídky hasičské techniky si žáci vyzkoušeli nejdůležitější situace v akci.  Seznámili se tak se zásadami chování při ohrožení požárem. Jak zabránit rozšíření ohně v lese, jak správně použít tísňová volání a že obléknout se během několika vteřin do celé hasičské výbavy není nic lehkého. Druháčci svoji zvědavost, zvídavost a obdiv k tomuto záslužnému povolání zakončili prohlídkou operačního střediska ve Zbirohu, kde jim členové HZS vysvětlili a ukázali princip služeb se skutečnými profesionálními hasiči.
Věta „Já bych chtěl být také hasič,“ byla velkým poděkováním.

IMG_20240522_102638

Obrázek 1 z 11

Top
Skip to content