ZŠ a MŠ Vejprnice

Květen v mateřské škole

Celoškolková akce „Senzahrátky“ odstartovala velice nabitý květen. Děti měly na stanovištích možnost seznámit se s různým materiálem a s jeho vlastnostmi. Hrát si s ním, tvarovat, tvořit, skládat, sestavovat ho a při činnostech rozvíjet svojí fantazii.

Pro děti byla akce velmi zajímavá, poučná a zároveň i zábavná.

Dětičky nezapomněly ani na maminky, které v květnu slaví svátek. Každá třída si pro maminky připravila krátkou besídku nebo tvořivé odpoledne. 

Jednou ze tříd byla také zelená. 

Akce “Hravé odpoledne s maminkou” se velmi povedla. Děti si pro maminky připravily písničky, tanečky, básničky a nechybělo ani z lásky vyrobené srdíčko. Děti si s maminkou vytvořily krásnou kytičku a za odměnu je čekalo výborné občerstvení.

Děti z fialové třídy navštívily dne 10.5.2024 BACULUS ve Vejprnicích, kde potěšily babičky a dědečky svými písničkami. 

Pohádku „O nezbedné víle“ přijelo dětem zahrát divadlo Fiona Múza. Dětem se pohádka moc líbila.

Růžová a modrá třída společně jely do divadla Alfa, kde děti shlédly krásnou pohádku “O Maričce, která všechno vyzvonila”.

Květen byl také měsícem výletů. 

Na farmu Moulisových se vypravila červená třída společně se zelenou.

Děti si vyzkoušely hřebelcování koně, krmení koz a ovcí. Pohladily si králíčky, a dokonce se svezly na koníkovi jménem Žolík.

Růžová třída společně s modrou vyrazily na školní výlet do Újezdu nade Mží, kde na ně čekala zvířecí olympiáda. Děti také plnily v prostředí farmy spoustu pohybových disciplín.

Oranžová třída navštívila Farmapark u Toma, kde si děti i za nepříznivého počasí užily pěkné dopoledne. Od paní, která děti farmou provázela, se dozvěděly spoustu zajímavých informací a také se podívaly do pavilonu koček. Počasí dětem naopak přálo při procházce na Novou Hospodu, kde na ně čekala sladká odměna.

Fialová a růžová třída navštívily včelín ve Vejprnicích. Dětem se prohlídka včelína velmi líbila. Dozvěděly se spoustu zajímavých informací o včelkách a s chutí ochutnaly sladký med.

Top
Skip to content