Základní škola

Vodácký kurz – Berounka – 18. – 20. 6. 2024

Vodácký kurz je oblíbenou součástí nabídky akcí pro žáky naší školy. Je určen žákům 5.- 9. ročníků.

Letošní kurz byl nejen poučný, ale také plný dobrodružství a sluníčka. Naše cesta začala i končila v kempu U Mloka, který byl pro nás „základním táborem“ a odsud jsme mohli pohodlně vyrážet na různé úseky řeky Berounky. První den jsme si půjčili lodě a než jsme vyrazili na vodu, proběhla úvodní slova na téma bezpečnosti. Učitelé nám vysvětlili základní techniky pádlování, důležitost bezpečnosti a sebezáchrany. Během odpoledne jsme teoretické znalosti vyzkoušeli v praxi na vodě. Museli jsme dokázat vodáckou připravenost. Další den nás po snídani autobus odvezl do kempu na Kobylce, kde začalo první větší splutí. Cestou jsme s přehledem porazili nástrahy několika jezů. Do kempu jsme dorazili v odpoledních hodinách, a tak zbyl čas ještě na další outdoorové aktivity. Třetí den už vyrážíme rovnou z kempu na další úsek řeky až do kempu Zvíkovce, kde na nás čeká autobus. Hurá zpět k Mlokovi, oběd, poslední balení a vyrážíme sice unaveni, ale s úsměvem směr Vejprnice.

Ahóóóóóój, zase příští rok, Berounko!

Top
Skip to content