Základní škola

PŘEDBĚŽNÉ INFORMACE K ORGANIZACI VÝUKY ŽÁKŮ ZŠ 2. STUPNĚ

Vážení rodiče,
dle harmonogramu uvolňování v oblasti školství vydaném MŠMT bude od 8. 6. 2020 umožněna přítomnost žáků 2. stupně.

Jediné dostupné informace (pokyny) jsou v tuto chvíli následující:

Možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, žáků středních a studentů vyšších odborných škol mimo závěrečné ročníky, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná.

Nyní analyzujeme naše organizační a personální možnosti. Ty jsou však omezené organizací a limity spuštěné docházky 1. stupně a také pokračující distanční výukou. Rovněž čekáme na upřesňující informace k hygienickým a epidemiologickým pravidlům k potenciálním aktivitám žákům 2. stupně. Setkání tříd 2. stupně budou nejspíše třídnické hodiny (limit 15 žáků zatím zůstává). Náplní těchto setkání budou socializační aktivity, nikoliv výuka.

Definitivní nastavení budeme upřesňovat a finální nabídku školy pro naše žáky 6., 7. a 8. tříd zveřejníme počátkem příštího týdne. S jednotlivými třídami bude pak komunikace probíhat prostřednictvím třídních učitelů.

Vedení ZŠ a MŠ Vejprnice

Top
Skip to content