Základní škola

Manuál k provozu škol od září 2020

PROVOZ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Vážení rodiče,
Ministerstvo školství spolu s Ministerstvem zdravotnictví připravilo očekávaný manuál pro provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19. Celý materiál si můžete přečíst v příloze. Škola připravuje podmínky tak, abychom naplnili všechna doporučení v největší možné míře a zajistili tak hladký a bezpečný chod nového školního roku. 

O všem vás budeme informovat na našich webových stránkách. 

Těšíme se na děti jako nikdy před tím  :))

Obecné informace a doporučení k provozu školy

  • Školy zahájí ve školním roce 2020/2021 svou činnost v plném rozsahu v souladu se školskými právními předpisy.
  • Od dětí/žáků/studentů se před prvním příchodem do školy nevyžaduje prohlášení o bezinfekčnosti.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu dětí/žáků do budovy školy a pohybu osob před budovou školy.
  • Nejsou stanovena žádná závazná plošná omezení počtu dětí/žáků ve třídách, odděleních a studijních skupinách.
  • Od 1. září 2020 se předpokládá zavedení plošné povinnosti nošení ochranných prostředků dýchacích cest („rouška“) v prostředcích hromadné dopravy a ve vnitřních veřejných prostorách tedy i ve školách kromě tříd.

Manuál ke stažení 

Top
Skip to content