Základní škola

Plánované otevření školy

Vážení rodiče,

o plánovaném návratu dětí do školy a testování máme zatím nedostatečné informace. Zatím je připraven návrh první fáze, který bude ještě v úterý 6. 4. projednávat vláda. 

Aktuálně se počítá se spuštěním první fáze v pondělí 12. 4., vše ale bude záležet na epidemiologické situaci v každém okrese – více informací by mělo být známo ve středu 7. dubna.

Pokud bude platit vše, jak se objevilo v médiích, výuka bude pro povolené ročníky 1. stupně rotační. To znamená jeden týden prezenční výuka ve škole, druhý týden distanční výuka z domova. Pokud se žák nezúčastní prezenční výuky v odpovídajícím týdnu, bude se dál vzdělávat doma pomocí úkolů (nebude se jednat o distanční výuku). Před započetím prezenční výuky by se měl každý žák testovat. V pokynu, který jsme obdrželi, jsou uváděny AG testy (dvakrát týdně) i PCR testy (jednou týdně; ty údajně někdy později). 

CO ZATÍM VÍME:

  • do školy by se vraceli pouze žáci prvního stupně  – budou se učit střídavě – jeden týden ve škole prezenčně a jeden týden doma distančně
  • dále by se měli do MŠ vrátit předškoláci
  • děti, žáci i učitelé se budou ve škole pravidelně x týdně testovat antigenními testy,neinvazivní a bezbolestný stěr z přední části nosu by si děti měly dělat samy, u předškoláků a žáků první a druhé třídy se u stěru počítá s možnou přítomností zákonného zástupce,
  • žáci budou muset ve škole nosit respirátor nebo „chirurgickou roušku“,
  • pro žáky druhého stupně, kteří jsou ohroženi studijním neúspěchem nebo se připravují na přijímací zkoušky, budou umožněny dobrovolné prezenční konzultace až do počtu 6 žáků

Krizové ošetřovné (převzato z médií dle sdělení ministryně Maláčové) budou moci rodiče mladších žáků (pravděpodobně do 10 let) pobírat za dny distanční výuky. Pokud mají více dětí s distanční výukou v jiný týden, je třeba podat za každé dítě jinou žádost.
Doporučujeme sledovat stránky České správy sociálního zabezpečení.

Na situaci se pečlivě připravujeme. Jakmile budeme vědět něco přesněji, informace ihned zveřejníme.

Vedení ZŠ a MŠ Vejprnice

V přiloženém souboru zveřejňujeme informace z MŠMT k plánovanému otevření škol.

1. fáze otevírání školy a režimových opatření [PDF, 135 kB]

Top
Skip to content