Národní plán doučování

Nabídka doučování pro všechny žáky zdarma

Informujeme žáky a rodiče, že od září 2021 bude probíhat v rámci Národního plánu návratu žáků do škol na naší škole doučování.

Cílem je zmírnit negativní dopady absence prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Věříme, že doučování může přinést mnohým žákům úspěch a uznání. Je to šance…

Doučování nemusí být jen dohánění učiva pro dobré známky. Je to příležitost pro učitele i žáky najít k sobě i k předmětu osobnější a bližší vztah. Nechceme jen dohánět zameškané, je to příležitost také poznávat dosud skryté.

• Doučování je pro žáky 1. i 2. stupně zdarma.
  • Je primárně určeno pro žáky ohrožené školním neúspěchem, což je prakticky každý, kdo cítí, že by mu doučování pomohlo.
  • Doučování bude probíhat ve skupinkách i individuálně, vždy před či po vyučování.
  • Povedou je pedagogičtí pracovníci školy (učitelé, asistenti, vychovatelé).
  • Doučování může probíhat z každého předmětu, o který budete mít zájem, prioritně z českého jazyka, matematiky, cizích jazyků a dalších naukových předmětů.
  • Zahájení: předpoklad od středy 29. 9. 2021
  • Rozhodnutí o poskytnutí této podpory v podobě doučování a způsob výběru žáků je v kompetenci ředitelky.

Co dělat v případě zájmu?

Svůj zájem potvrdíte v přiložené přihlášce, kterou zašlete do 24. 9. 2021 na e-mail r.zahalkova@zsvejprnice.cz nebo ji můžete předat třídnímu učiteli. Pokud nemáte možnost tisku, přihlášku si vyzvedněte v kanceláři ZŠ.

Stejně tak budeme i my oslovovat rodiče vybraných žáků a nabízet jim tuto vzdělávací příležitost.

O konkrétním způsobu organizace a zařazení žáků budou informovat zákonné zástupce třídní učitelé.

Přihláška ke stažení zde  [PDF, 197 kB]