ZŠ a MŠ Vejprnice

Květen v družině

První týden v květnu jsme v družině věnovali maminkám. Povídali jsme si o nich a vyráběli pro ně dárečky, které si pak všechny děti odnesly domů. 

V dalším týdnu jsme se zaměřili na vodstvo. Z encyklopedií, dokumentárního filmu i z předávání vlastních zkušeností jsme zjišťovali, kdo všechno žije v našich rybnících, řekách a potocích. Vyrobili jsme různé vodní příšerky, malovali rybník. Také máme v plánu navštívit čističku odpadních vod. 

Třetí týden hýbal celou republikou. Konalo se MS v hokeji. I my jsme fandili, dělali tabulky, kreslili dresy a hokejisty, vyráběli hokejky. Hodně jsme se nasmáli, hodně jsme fandili. 

Rozjařeni z úspěchu hokejistů jsme vpluli do týdne s názvem Ferda cvičí mraveniště. Poté, co žáci sami odvyprávěli výčet svých pohybových aktivit, jsme začali sportovat i ve školní družině. Počasí nám přálo, a tak se na školní zahradě hrál fotbal a skákalo přes švihadlo. Na hřišti nad školou zase vedla gymnastika a posilování na hrazdě. 

Květen jsme si užili a už netrpělivě vyhlížíme červen. 

Vaše děti a vychovatelky ŠD 

Top
Skip to content