Základní škola

Lyžař i snowboardista musí být “tvrdej” – ZOP 2023, první turnus

V pondělí ráno 2. 1. 2023 se parta 36 natěšených lyžařů a snowboardistů schází na hlavním nádraží v Plzni. Všichni jsou napnuti, jaké jsou na Šumavě sněhové podmínky. Předpověď počasí rozhodně příznivá není – nejen že je bez sněhových přeháněk, ale dokonce má být kolem 10 stupňů nad nulou a hlásí spíše déšť. Takovou lednovou oblevu nikdo nečekal.

Tradičně jsme ubytovaní v hotelu Belvedér v Železné Rudě. Vlekaři Nad Nádražím dělali, co mohli, aby udrželi sjezdovku v přijatelném stavu. Nakonec jsme dokázali lyžovat a snowboardovat tři dny, i když v toto nikdo nedoufal. Sice jsme vždy museli pěšky zdolat půlku sjezdovky při příchodu i odchodu na svah, ale stálo to za to. ZOP jsme prokládali turistickými výlety, návštěvami tělocvičny, společenskými hrami a fanděním našim reprezentantům do 20 let na MS v ledním hokeji.

I přes nepříznivé počasí odjíždíme domů spokojeni. Zažili jsme spoustu zábavy. Začátečníci se naučili bezpečně sjet sjezdovku, pokročilí si užili spoustu volných jízd.

Všichni účastníci zaslouží velikou pochvalu – statečně se poprali s nepřízní počasí a náročnými lyžařskými podmínkami.

Top
Skip to content