Základní škola

„Není špatného počasí, jen špatného oblečení“ – ZOP 2023, druhý turnus

Místo sněhu déšť a bláto, místo lyžování turistika a soutěže. Tak by se dal ve stručnosti shrnout druhý turnus zimního ozdravného pobytu, kterého se od 7. do 14. ledna zúčastnili žáci tříd 7. C, 8. A, 8. B a 9. B. Lyžařskou a snowboardovou výbavu byli všichni účastníci kvůli nepřízni počasí nuceni vyměnit za pohorky a nepromokavé oblečení. Každý den z ubytování na železnorudském Belvederu vyráželi na pěší výlety po okolí. Zdolali Pancíř, za sněhem museli vystoupat až k ledovcovým jezerům – Černému a Čertovu, viděli Kneippovy lázně. Zašli i na stanici Horské služby na Špičáku a na základnu profesionálních hasičů v Železné Rudě, kde si mohli vyzkoušet jízdu na unikátní šestikolce a dozvědět se něco více o bezpečném pohybu na horách. Tour získání informací uzavřeli v environmentálním centru historií lyžování či expozicí šumavské fauny a flory. Pokud silný déšť nedovolil opustit ubytování, soutěžilo se či hrály deskové a společenské hry. Přes všechny překážky můžeme týden na Šumavě považovat za vydařený 😉 a za to patří velký dík všem zúčastněným. 

Top
Skip to content