ZŠ a MŠ Vejprnice

Mateřská škola v březnu

V březnu navštívila fialová třída solnou jeskyni v Plzni. Děti si zde užily spoustu “solných” radovánek.

Do domova pro seniory Baculus zavítala na jarní tvoření růžová třída. Spolu se seniory si děti užily malování na sádrové odlitky. K dispozici měly odlitky květin, motýlků a berušek. Všem se výrobky moc vydařily.

Návštěvu místní knihovny se zábavným programem „Dům plný knih“ si užily děti ze žluté třídy. Děti se seznámily se samotnou knihovnou a jejím významem. Dozvěděly se, jak s knihami správně zacházet. Paní knihovnice Danuška měla připravený skvělý program. Děti si vyzkoušely zábavně naučný kvíz, seznámily se s klasickými pohádkovými postavami, zahrály si pexeso a nakonec si vyzkoušely, jak probíhá vypůjčení knihy.

Také bílá třída tento měsíc vyrazila na výlet, a to do Farmaparku u Toma. Zde si děti užily spoustu zábavy se zvířátky.

Za celou školkou přijelo se svým vystoupením “Slepičí pohádka” oblíbené divadlo Nána. Poutavá pohádka se zapojením dětí do děje byla odměněna velkým potleskem.

Během měsíce března také ve školce probíhaly tradiční velikonoční trhy. Rodiče si mohli zakoupit nejrůznější velikonoční výrobky.

Top
Skip to content