POKYNY K VÝUCE ŽÁKŮ DEVÁTÝCH ROČNÍKŮ OD 11. 5. 2020

Od 11. 5. zahajujeme konzultace z ČJ a M pro žáky 9. tříd. Konzultace jsou zřízeny pro žáky, kteří budou vykonávat přijímací zkoušky a budou zaměřeny na vybrané okruhy učiva s cílem připravit žáky na přijímací zkoušky na SŠ. Docházka je zcela dobrovolná. Nutnou podmínkou pro vstup žáka do školy je dle pokynů MŠMT vyplnění a podepsání čestného prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění – toto prohlášení najdete pod tímto článkem nebo na webových stránkách školy – Dokumenty ke stažení. Rodiče musí před vstupem žáka podepsat čestné prohlášeníVyplněné čestné prohlášení vhoďte, prosím, do schránky u hlavního vchodu školy do čtvrtka 7. 5. 2020. Nemáte-li možnost tisku formuláře prohlášení, může si ho vyzvednout ve škole v týdnu od 4. května v době od 8.00 do 12.00 hodin.

Potvrzení účasti na konzultacích od 11. 5.2020 potvrdí rodiče škole prostřednictvím dotazníku (viz níže) nejpozději do 5. 5. 2020!!!

plně si uvědomujeme, že v současné době máte obavy dát své dítě do školy. Z toho důvodu potřebujeme zjistit Váš zájem o výuku 9.ročníku. Chceme zodpovědně zajistit potřebné podmínky a zároveň chceme dát Vašim dětem naši podporu v přípravě k přijímacímu řízení na střední školy.

DOTAZNÍK – stahujte ZDE – Prosím zašlete na mailovou adresu školy skola@zsvejprnice.cz do úterý 5. 5. 2020.

Děkujeme Vám za spolupráci a podporu.

Mgr. Ludmila Jílková, ředitelka školy

Upřesněné pokyny ke konzultacím z ČJ a M pro žáky 9. ročníku od 11. 5. 2020

Na základě obdrženého manuálu MŠMT, který najdete ZDE, uvádíme jeho rozpracování na podmínky naší školy:

Docházka

• Je zcela dobrovolná a bude probíhat ve skupinách v maximálním počtu 15 osob.
  • Obsahem docházky žáků 9. ročníku je učivo z předmětů ČJ a M – cílem je příprava na přijímací zkoušku.
  • Pro přihlášeného žáka je docházka na výuku závazná – z důvodu jeho bezpečnosti. Přihlášené žáky rodiče omlouvají prostřednictvím emailu skola@zsvejprnice.cz
  • V případě nepřítomnosti žáka na výuce, který nebude řádně omluven, bude zákonný zástupce neprodleně telefonicky informován.
  • Rodič může své dítě následně z výuky písemně odhlásit. Ukončení docházky je v kompetenci rodiče (po složení jednotné přijímací zkoušky, na konci školního roku…), až bude aktuální, rodiče sdělí informaci třídnímu učiteli.

Rozvrh bude následující

TŘÍDA IX. A  (1. skupina)
Pondělí od 9.00 do 11.40 – blok výuky českého jazyka s přestávkou
Úterý od 9.00 do 11.40 –  blok výuky matematiky s přestávkou
Středa od 9.00 do 11.40 – blok výuky českého jazyka s přestávkou
Čtvrtek od 9.00 do 11.40 –  blok výuky matematiky s přestávkou

V pátek bude probíhat domácí příprava (distanční) – žáci nebudou docházet do školy, budou plnit zadané úkoly k procvičování na přijímačky z českého jazyka a matematiky doma.

TŘÍDA  IX. B (2. skupina)
Pondělí od 9.00 do 11.40 –  blok výuky matematiky s přestávkou
Úterý od 9.00 do 11.40 – blok výuky českého jazyka s přestávkou
Středa od 9.00 do 11.40 –  blok výuky matematiky s přestávkou
Čtvrtek od 9.00 do 11.00 –  blok výuky českého jazyka s přestávkou

Pravidla provozu ve škole a ve třídách

• Docházky se mohou účastnit pouze zdraví žáci, zdravotně způsobilí bez známek respiračního onemocnění – důrazně žádáme rodiče o důslednost a ohled na ostatní žáky a zaměstnance školy. Pokud žák projeví známky nemoci, bude izolován od ostatních žáků a budeme neprodleně kontaktovat zákonné zástupce.
  • Vstup do budovy školy bude umožněn pouze žákům, nikoliv doprovázejícím osobám.
  • Do šaten žáci vstupovat nebudou, přezouvat se budou na chodbě před svojí třídou. Škola organizuje provoz tak, aby se zamezilo setkávání žáků z různých skupin.
  • Ve třídě bude maximálně 15 žáků, vzniknou tzv. školní skupiny, které budou neměnné, budou zůstávat ve své třídě, učitelé za nimi budou docházet.
  • Každý žák bude sedět v samostatné lavici.
  • Podle nařízení MŠMT bude mít každý žák  s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky
  • O povinnosti nosit roušky ve třídě bude rozhodovat vyučující.
  • Při pohybu po chodbách a toaletách budou žáci roušky nosit.
  • Během pitného režimu či svačiny budou mít děti roušky sundané na krku s dostatečnými odstupy v sezení.  Pro žáky nebude zajišťována strava ani si nebudou moci nic ve škole zakoupit. Je tedy nutné, aby měli jídlo a pití s sebou.
  • Při vstupu do budovy si všichni budou dezinfikovat ruce a to následně i ve třídách.

Další přijatá hygienická opatření

• Ve třídách a na toaletách budou umístěny jednorázové papírové ručníky.
  • Ve třídách budou dezinfekční mýdla a dezinfekce.
  • Bude zvýšený dohled na dodržování osobní hygieny žáků.
  • Všichni zaměstnanci budou proškoleni k prevenci šíření koronaviru a používání ochranných prostředků. Pedagogové školy budou používat ochranné prostředky.
  • Společné prostory školy, toalety a třídy budou zvýšeně dezinfikovány.
  • Pedagogové školy si zajistí potřebný odstup od žáků ve třídě, třída bude pravidelně větrána.

Ostatní informace

• Organizace výuky může být změněna nebo upřesněna rozhodnutím ředitelky školy na základě vyhodnocení zkušebního provozu.
  • Všichni ostatní žáci budou nadále pracovat v režimu distanční formy vzdělávání.

Budeme se snažit zajistit provoz v zájmu maximální ochrany každého žáka i zaměstnance za podmínek daných nařízením MŠMT.

Na všechny žákyně a žáky 9. tříd se těšíme!

Dokumenty:
Dotazník pro rodiče (zájem o konzultace)
Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 (manuál MŠMT)
Čestné prohlášení rodičů (nutné odevzdat při prvním vstupu dítěte do školy)